Akupunktur

Akupunktur çok eski zamandan beri Çin‘de başlayarak bütün dünyaya yayılan tedavi yöntemidir. Bugünlerde Almanya, Avusturya, Fransa ve Amerika gibi birçok batı ülkesinde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.
Detaylar

Hipnoz

Hipnoterapi, hipnoz yolu ile yapılan terapidir. Tıp dünyasında hipnoterapi bir psikoterapi yöntemi olarak kabul edilmektedir. Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Detaylar

Mezoterapi

Mezoterapi, invaziv işlemlere kıyasla güvenli, doğal bir cilt gençleştirme, cilde ihtiyaçlarını geri verme işlemidir. Yüz mezoterapisi cilt ve cilt altı katmanlarına cildin ihtiyacına göre maddelerin ince bir iğne ile aralıklı verilmesidir.

Detaylar

Hacamat Tedavisi

Kupa Tedavisi binlerce yıl öncesine dayanan eski bir tıbbi tedavidir. Eski Çinliler, Koreliler , Mısırlılar ve Araplar Hacamati geleneksel tedavinin bir şekli olarak kullanmışlardır. Kupa tedavisinin faydalarına ilişkin artan klinik veriler mevcuttur.

Detaylar

Sülük Tedavisi

Sülükle tedavi anlamına gelen Hirudoterapi, antik çağlardan beri hekimler tarafından tedavi aracı olarak kullanılmıştır. Sülük tedavisi ile ilgili ilk kaynaklar MÖ. 15. yüzyılda yaşamış Babil’li hekimlere kadar gitmektedir.

Detaylar

Ozon Tedavisi

Medikal ozonun iyi bilinen bactericidal, fungicidal ve virostatic özelliği sebebiyle, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır. Kan dolaşımını arttırma tedavisinde kullanılır.

Detaylar